Grupp: Huvudforum

Nivåer

0
Ogilla!
12
Gilla!
2004-07-20 09:26:27

AktieS2S1M1M2
ABB37,8040,20
ASSA8690,597
AZN303328341
ATCO A256266282290
ALIV275294308316
ELUX B128132,5142148
ERIC B17,4021,60
FSPA A132142146
GAMB B7177,5
GETI8190,5
HM B182186,5198202
HOLM B204221
INVE B70,507880
NOKI81104
NDA50,55258
SAND242248265269
SCA B266272292298
SEB A101,5110,5112,5
SECU B839495,5
SHB A138149151,5
SDIA28,5031,6032,40
SKA B616468,5
SKF B261268312
SSAB A122,5136
STE R93,594,5100,5
SWMA7681,583
TEL2 B280293324333
TLSN29,7030,6033,1033,8
TREL B121,5132
VOLV B234240,5261263,5

/MM

0
Ogilla!
3
Gilla!
2004-07-20 13:14:30

Nivåerna anger på vilken nivå en position (lång el kort) skall öppnas. När denna stängs bestäms av den enskilde då det är dennes förutsättningar som styr (risk, depåstorlek, positionsstorlek, antal öppna pos mm).

/MM

0
Ogilla!
1
Gilla!
2004-07-20 17:29:47

AZN gick genom M1 idag. Är det ett stark köpsignal, eller? Själv tror jag inte att den kan gå så långt upp till nästa motstånd på din tabell vid 241. Någonstans runt 335 vänder den nog. Det är bara en gissning.

MVH/KingY

0
Ogilla!
0
Gilla!
2004-07-20 17:33:27

Om det är köpsignal eller inte förtäljer inte tabellen. Den berättar bara var man köper eller säljer aktien.  Den pekar således inte ut några målkurser heller.

/MM

Inlägget är redigerat av författaren.

0
Ogilla!
0
Gilla!
2004-07-20 18:15:03

OK, då har jag nog fattat fel här. Tack för svaret.

MVH/KingY 

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.