OMX, 660?
Shooting star i dagschartet det efter att kursen hade varit uppe och testat av en fibnivå under torsdagen.
Stängningen idag blev under EMA10 +5 punkter vilket får mig att tro att kursen kan ta sig ned till EMA10. Här ligger även en fibnivå, 40% av senaste uppgången. Går kursen under 655 så lär tidigare botten testas av. Och om kursen går upp över 670 så är det bulligt. Inte för att jag försöker tippa 1,X,2.
Troligt mål för morgondagen 660 +-2 punkter.
Mvh Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com
Det är stilla och lungt på börsen iom optionsinlösen. Det jag kan se (RSIprisobjektivmendetärjumångasomtarframstorklubbanomjagnämnerdettasådusomhållerhandenpådenkanjulåtsasattdualdrigharlästdetta) är att kursen kan dra sig upp mot första BuyPivoten. Kan kanske vara bra läge då att korta där. Det gör också att en stopp kan sättas tajt.
Om jag har fel och kursen inte drar upp till 663 så är ett brott av IDL en bra signal också.
Mvh Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com
Inlägget är redigerat av författaren.
Jo, 660 blev ju som ett betongolv och nu ser det ut som om det blir en stängning vid VAL. För mig signalerar det absolut inte för något köp då USA kommer att stänga neutralt eller något på minus.
Mvh Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com

Visa sida
Ogilla! 12
Gilla!
Kontrakt
SellPivot
BuyPivot
OMX-4H
669,50
668
666
662
670/674
663/660
Mvh Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com