Grupp: Huvudforum

Ryska banker

0
Ogilla!
0
Gilla!
2006-01-23 17:05:46

Är det någon som från East Capital, Handelsbanken eller någon fondmäklare fått ett erbjudande om att satsa pengar i Rysska banker. Men satsningen gäller tydligen minst 50.000 och max 500.000 kr. När man bestämmer sig får man ingen avräkningsnota utan pengarna dras så småningom från kontot. Bankfonden lär ska gälla i 7 år. Sedan löses den upp. Verkar det inte lite skumt. Enligt uppgift har Handelbanken gått in tungt i Ryslland och det ska va i närmaste ofarligt. Någon som har någon bättre information eller har satsat?

0
Ogilla!
3
Gilla!
2006-01-23 17:45:07

He He

Och så sitter pengarna säkra som i en rysk bank. Du får dem tillbaka om Guden, partiet, och maffian vill.

Hälsningar

"Visst kan jag ha fel, men jag tror, att jag känner, att jag upplever, att det kan vara så."

0
Ogilla!
0
Gilla!
2006-01-23 23:24:08

#0

Om du inte redan har läst det så finns det en del info på East Capitals hemsida. Framförallt så är villkoren noggrannt beskrivna där.

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.