Grupp: Huvudforum

Nått verkar på G i Sensys

0
Ogilla!
8
Gilla!
2006-02-02 10:05:30

Sensys drar rejält för andra dagen i rad.. Verkar som nån ny order är på ingående då mönstret är lättläst..

Utsikt uppvärderar Sensys från guldägg till Diamantgruva..

/Utsikt

0
Ogilla!
4
Gilla!
2006-02-03 10:47:45

Sensys nu över 4 :-....   Skulle vara interessant med en kommentar från Faldo !

/Utsikt 

0
Ogilla!
6
Gilla!
2006-02-10 15:27:53

Hej på er igen.

Varit skönt med uppehåll i aktiemarknaden för min del.Tillbaka efter semester i 8veckor down under.Sensys har jag naturligtvis inte sålt.

Utsikt efterlyser kommentar från mig beträffande uppgången de senaste dagarna.

Aktien börjar så sakteliga närma sig sitt rätta värde.Detta stiger dock i takt med att bolaget redovisar ökad pipeline med ökade marginaler hela tiden.Nu ser det ut som att bolaget kommer att göra en vinst på över 80 milj 2006.Aktien borde då värderas upp ytterliggare några kronor för att nå sitt "rätta" värde.Att man kommer presentera ytterliggare ordrar är givet så håll ögonen öppna och fingrarna borta från säljknappen. 

0
Ogilla!
10
Gilla!
2006-02-10 19:09:08

Välkommen tillbaka Faldo

/Utsikt 

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.