Omröstning Eric v 6
Sent omsider kommer omröstningssträngen för Eric. Som de flesta numera vet så gäller det att gissa fredagsslutkursen för Eric kommande vecka. Skall vi komma upp till ca hundratalet röstande även denna vecka?
I morgon em bestämmer vi prognoskursen så det vore bra om de flesta är klara med sin omröstning då. Välkomna med era röster!
Mvh ERIR
OBS OBS OBS!!! Skall vara 28,50 eller mer i det högsta alternativet, (ej 28 eller mer).
Tack Mojas för att du meddelade mig!
Inlägget är redigerat av författaren.
Morgontrött :-)))
Inlägget är redigerat av författaren.
#2 :-))
mvh edvin
Inlägget är redigerat av författaren.
Inlägget är redigerat av författaren.
Efter måndagens börsslut och efter 90 röster så ligger prognosen för fredagsstängningen på 27,60 kr. Sedan i förmiddags så har snittet dragits ner med ca 10 öre, och vi har fått ett vackert symmetriskt cirkeldiagram.
För övrigt kan Eric saluteras med ett enda stort GÄSP idag. Liten omsättning och skillnaden mellan högsta och lägsta endast 20 öre.
26,50 kr blev det och prognossnittet låg på 27,60 kr. Näe, inte får vi godkänt denna vecka, inte. Men brunorangea gänget behöver inte skämmas för sig, dom hade helt klart för sig hur utvecklingen skulle bli. Extremsektorerna har faktiskt gått bra vid omröstningarna under senare tid.
Vet inte vad jag skall säga om Eric, men förhoppningsvis har något mognat fram till söndagskvällen då en ny omröstning äger rum. Ha det så bra tills dess!
Mvh ERIR
Visa sida
Ogilla! 4
Gilla!
Nu mera normala tårtbitar än förra veckan. Efter 73 röster ligger stängningsprognosen på ca 27,70 kr.
En uppdatering kommer efter börsens stängning idag.