Grupp: Huvudforum

Ticket to south.

0
Ogilla!
10
Gilla!
2004-12-23 18:16:50
Ladda ned

Med en köpt biljett till södern brukar normalt bjuda på sol och värme. Kanske blir det möjligt med en entry vid 740 och en inlösen runt 718.

718, kommer jag fram till en expanderad fib från senaste mindre rekyl och den större swingen ned. Samtidigt hittar jag mina medelvärden just vid denna nivå som jag har tidigare pekat på. Det klarnar säkert genom att titta på bifogat chart.

Kommer nu analysen att uppfyllas? Troligen då även planeterna bekräftar analysen och pekar i samma riktning. Sannolikheten för att analysen ska gå in är ungefär 96%. Om nu analysen mot förmodan inte skulle gå in så beror det på yttre omständigheter som vi ej råder över, varvid det bör understrykas att det är bättre att följa med trenden än att kämpa i mot den.

Julhälsningar

Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com

0
Ogilla!
0
Gilla!
2004-12-23 20:01:58

misslyckat HS?

0
Ogilla!
2
Gilla!
2004-12-27 22:41:02

Sitter vi med rätt biljett söderöver nu?

Mvh Pike!
In the reeds.
pike@piketrader.com
Besök gärna www.PikeTrader.com

0
Ogilla!
3
Gilla!
2005-01-13 03:12:02
Den tidsfördröjning som skribenten valt för detta inlägg löpte nyss ut. Inlägget har därför aktiverats och är numera tillgängligt för alla. För dem som valt att stödja Aktieguiden genom den frivilliga medlemsavgift finns inga tidsfördröjningar.
Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.