Grupp: Huvudforum

Omröstning Eric v 8

0
Ogilla!
17
Gilla!
#0   Av: rune » Redigera
2006-02-19 12:50:28

Vadan, varthän? Jo, det vet den förnämliga AG-panelen. Nu ger vi en prognos för Erics slutkurs på fredag. Ju fler röstande ju säkrare prognos. Alla röster är mycket och lika välkomna. Skall vi komma upp i hundratalet röster trots sportlov och OS?

Vill också i sammanhanget uppmärksamma den fantastiska tävlingen om OMX-mästerskapet som pågår i gruppen Börsinsikt! I den senaste tvåveckorsomgången lyckades faktiskt två deltagare pricka in omx-resultatet 8 gånger av 10! lejons var en av de två skickliga deltagarna och min blygsamhet förbjuder mig att nämna namnet på den andre...

Mvh ERIR

Inlägget är redigerat av författaren.

0
Ogilla!
9
Gilla!
2006-02-20 17:37:52

Ett hyggligt röstetal på 72 röster och prognossnittet ligger på ca 27,60 kr. Med andra ord lite bulligt.

Förra veckan hade vi barcelonaeffekten och denna vecka har vi gråvardagseffekten med lite stänk av sportlov. Själv tror jag att man kan fånga upp Eric på ca 27 kr, kanske redan i morgon tisdag?

Mvh ERIR 

 

0
Ogilla!
9
Gilla!
2006-02-24 17:45:12

Dags för en veckosummering:

83 röstande denna vecka, något färre än vanligt men bra ändå. I måndags låg prognossnittet på 27,60 kr och kursen slutade nyss på 27,40. Endast tjugo öres differens på en hel vecka, det är bra det.

Spannet under veckan har varit från 27,00 till 27,80 kr, inga dramatiska rörelser precis men för dem som öser in några slantar så kan det ju bli en del.

I gruppen Börsinsikt pågår en mycket spännande och dramatisk OMX-tävling. Man kan hoppa in i tävlingen när som helst, givetvis under förutsättning av gruppvärdens godkännande för medlemskap i gruppen. Men var i så fall beredd på hårda tag, tävlingen är definitivt ingenting för veklingar eller personer med svaga nerver!

En fin vintervecka med eller utan sportlov tillönskas!

ERIR   

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.