Grupp: Huvudforum

Köpsignal i ENEA

0
Ogilla!
8
Gilla!
2005-11-09 14:00:50
Ladda ned

Fullt upptagen så det har våarit "snålt" med analyser sista tiden. Såg precis att ENEA utlöst en köpsignal genom att handlas i 4,84 kr, målkurs 5,20 kr och SL-nivå på 4,68 kr (MA200)

mvh

För det skepp som inte har någon hamn,
blåser ingen vind i rätt riktning.

* Lucius Seneca*

0
Ogilla!
1
Gilla!
2005-11-09 15:05:29

Tack för tipset. Det var en insiderday igår också.

Mvh 

Fundersam

0
Ogilla!
2
Gilla!
2005-11-11 15:59:16

Igår blev det återigen en inside day (konsolidering) och den har nu på eftermiddaagen satt ny fart uppåt.

Stängning över onsdagens dagshögsta på 4,95 kr bekräftar signalen ytterligare och målet på 5,20 kr bör nås nu i november.

mvh 

För det skepp som inte har någon hamn,
blåser ingen vind i rätt riktning.

* Lucius Seneca*

0
Ogilla!
2
Gilla!
2005-11-12 14:17:54
Den tidsfördröjning som skribenten valt för detta inlägg löpte nyss ut. Inlägget har därför aktiverats och är numera tillgängligt för alla. För dem som valt att stödja Aktieguiden genom den frivilliga medlemsavgift finns inga tidsfördröjningar.
Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.